Q&A

Gdzie i kiedy odbędzie się turniej?
Turniej Superbet Rapid & Blitz 2024 odbędzie się w dniach 8-12 maja w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (ul. Mordechaja Anielewicza 6, dzielnica Muranów).

Gdzie można zakupić bilety?
Bilety gwarantujące miejsca siedzące i wejściówki PREMIUM dostępne są na superchess.kupbilecik.pl

Czy będzie możliwy darmowy wstęp na wydarzenie?
Tak. Każdego dnia turnieju będzie dostępna pula darmowych miejsc. Aby z nich skorzystać, przyjdź podczas turnieju do recepcji biura organizacyjnego turnieju Superbet Rapid & Blitz Poland 2024 w Centrum Konferencyjnego POLIN. Decyduje kolejność przybycia na miejsce. Pierwszeństwo wejścia będą miały osoby z zakupionymi biletami, a następnie osoby, które się zgłoszą do punktu.
Jeśli to się nie uda, pamiętaj, że możesz spróbować również podczas kolejnych dni trwania turnieju!

Dlaczego są dwie możliwości wejścia – płatna i bezpłatna?
Wsłuchując się w głosy kibiców chcemy z jednej strony dać osobom, które podróżują spoza Warszawy, szansę zapewnienia sobie ze stuprocentową pewnością dobrego miejsca, bez ryzyka, że nie wejdą na salę. Z drugiej zależy nam na maksymalnym możliwym otwarciu się turnieju na kibiców. Stąd decyzja o dwóch różnych opcjach, dających każdemu szansę samodzielnego wyboru drogi.

Gdzie będzie można się zgłosić przed startem poszczególnych dni turniejowych po odbiór opasek VIP i VIP PREMIUM?
Będzie się można zgłosić po nie do recepcji Biura Organizacyjnego turnieju SUPERBET RAPID & BLITZ POLAND 2024 w hallu głównym Centrum Konferencyjnego Polin, na poziomie 0, w dniach turniejowych (od 8.05 do 12.05) od godziny 12:00.

Jak dotrzeć do Muzeum Polin? Czy warto wybrać się samochodem?
Aby uniknąć problemów z parkowaniem w centrum Warszawy zalecamy skorzystanie z rozbudowanej sieci komunikacji publicznej. Poniżej wskazówki dojazdowe do POLIN: Autobusy: 111, 180, przystanek Nalewki - Muzeum (odległość od muzeum ok. 200 m); wszystkie kursy realizowane przez autobusy niskopodłogowe

Tramwaje: 18, 15, 35, przystanek Muranów (odległość od muzeum ok. 500 m), 17, 33, przystanek Anielewicza (odległość od muzeum ok. 500 m)

Metro: Stacja Ratusz Arsenał (odległość od muzeum ok. 1 km)

Z dworca Warszawa Centralna: Tramwaje: 17, 33 (kierunek Żoliborz; przystanek Anielewicza)

Z portu lotniczego im. F. Chopina: Autobusy: 175 (z przesiadką na tramwaj przy dworcu Warszawa Centralna), 188 (z przesiadką na tramwaje 17, 33 na przystanku GUS)

O której należy pojawić się na miejscu?
Ze względu na duże zainteresowanie tą prestiżową szachową imprezą, zachęcamy do przyjścia z odpowiednio wcześniej. Turnieje szachowe rozpoczynają się o godz. 13:00 i organizator zastrzega sobie możliwość zamknięcia wejścia do sali głównej w trakcie rozpoczęcia się turnieju, z uwagi na hałas, który może zakłócać przebieg rozgrywek. Drzwi będą ponownie otwierane w trakcie przerw pomiędzy rundami. Dokłada rozpiska i harmonogram turnieju znajdują się na stronie www.superchess.pl

Czy będzie dostępna szatnia na terenie Muzeum?
Tak, znajduje się ona tuż za bramkami bezpieczeństwa.

Czy można przynosić jedzenie i napoje?
Nie jest dozwolone przynoszenie jedzenia ani napojów na teren wystaw i wydarzeń specjalnych. Muzeum dba o zachowanie standardów higieny i bezpieczeństwa.

Czy na Salę można wnosić telefony komórkowe?
Na salę turniejową można wnosić telefony komórkowe, ale zabrania się korzystania z telefonów, w sposób, który zakłócałby ciszę i spokój uczestników turnieju.

Czy można fotografować wydarzenie?
Fotografowanie tego wydarzenia jest dozwolone tylko i wyłącznie przed/po grach a nie w ich trakcie. Prosimy także o nieużywanie rozpraszających uwagę szachistów lamp błyskowych.

Żadna z powyższych wskazówek nie odpowiada na Twoje pytanie?
W takim wypadku zachęcamy do kontaktu bezpośredniego z organizatorem na podany adres mail: media@superchess.pl.

Organizator

W ramach cyklu

Sponsor

PATRON MEDIALNY
PARTNERZY
PARTNERZY WYDARZENIA